Góry Stołowe zimą? Oczywiście!
- 14 czerwca 2016

W górach najpiękniej jest jesienią, najtłoczniej latem, a najbardziej urokliwie i tajemniczo właśnie zimą. Zimowe wyjazdy w góry kojarzą się głównie z Tatrami, jednak Góry Stołowe również są warte odwiedzenia w tym czasie.
Góry Stołowe Zimą zachwycają wspaniałymi krajobrazami oraz niesamowitym spokojem. Na próżno szukać tu zgiełku, jak na zakopiańskich Krupówkach. Zimą w Górach Stołowych można naprawdę odpocząć i oderwać się od codziennych trosk i zmartwień. Widok, jaki rozciąga się w zimie z Wielkiego Szczelińca jest naprawdę niezapomniany. Należy jednak pamiętać o tym, że ze względu na trudne warunki i duże oblodzenie część szlaków może być w zimie zamknięta dla turystów.
Góry Stołowe to także bardzo dobra infrastruktura dla narciarzy biegowych. Tradycją stały się zawody na „biegówkach”. W Górach Stołowych wyznaczone są 3 trasy dla narciarzy biegowych:
Czerwona – to trasa główna o przebiegu: Karłów – Łąki Pasterskie – Pasterka – Droga nad Urwiskiem – Skalne Grzyby – Batorówek – Karłów. Ma ona długość ok 26 km. Kolorem czerwonym oznaczono także trasę: Pasterka – Machowski Krzyż o długości 1,5 km.
Zielona – jest to trasa łącznikowa biegnąca Praskim Traktem o długości ok 4,5 km.
Niebieska - to szlak łączący pętlę główną z trasami biegowymi po stronie czeskiej.
Góry Stołowe, pod względem długości tras narciarstwa biegowego zajmują drugie (zaraz po Górach Izerskich) miejsce w Polsce.
Na trasach obowiązuje zakaz wyprowadzania psów oraz poruszania się pieszo.
Jeśli wybierasz się w góry sprawdź wpis Kotlina Kłodzka atrakcje turystyczne i zadbaj o pokoje w górach. Zapraszamy!