Możliwość organizowania w Kotlinie Kłodzkiej wielu ciekawych wędrówek do wyjątkowo interesujących miejsc jest jedną z głównych zalet przyciągających każdego roku coraz większe rzesze turystów.

Ciekawostki i atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej wzbudzają olbrzymią chęć przyjazdu i odwiedzenia tego uroczego miejsca zarówno pośród osób, które odwiedziły już wcześniej Ziemię Kłodzką jak też wielu osób decydujących się na przyjazd w to miejsce po raz pierwszy. Jest to związane naturalnie z całym szeregiem atrakcji znajdujących się na terenie Kotliny i w jej najbliższej okolicy, których to niestety nie damy rady poznać i zwiedzić w trakcie jednego przyjazdu. O mniej lub bardziej oryginalnych ciekawostkach całej Kotliny Kłodzkiej można by mówić naprawdę bardzo wiele, całymi godzinami. Chcąc wymienić te najbardziej popularne naszą opowieść należy rozpocząć bez wątpienia od niesamowitego miejsca, jakim jest Kaplica Czaszek.

Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju znajdująca się w dzielnicy Czermna jest jedynym tego rodzaju miejscem w Polsce i jednym z trzech znajdujących się na terenie całej Europy. Dla osób przypatrujących się tej małej budowli z zewnątrz może ona nie wydawać się czymś szczególnym, natomiast wnętrze stanowi wyjątkowy obraz naszego szybkiego przemijania w dziejach tego świata. Miejsce to doskonale obrazuje, że wszyscy spotkamy się w jednym miejscu bez względu na płeć, wiek, wyznanie, przynależność społeczną czy narodowość. We wnętrzu kaplicy znajduje się ok. 3 tys. czaszek i innych szczątków ludzkich pochodzących z blisko 21 tys. ciał ludzkich spoczywających w tym miejscu.

Oczywiście nie tylko Kudowa Zdrój oferuje ciekawe miejsca i atrakcje, ponieważ także inne miasta znajdujące się w tym regionie mają do zaoferowania wiele interesujących miejsc, obok których nie będziemy mogli przejść obojętnie. Dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek i piesze wycieczki po szlakach górskich otaczających urokliwe miasteczka warto polecić Duszniki Zdrój Noclegi w tym mieście to bardzo bogata i rozbudowana oferta dla turystów. Odwiedzenie Schroniska PTTK "Pod Muflonem" będzie jednym z bardzo ważnych punktów wyprawy. Oczywiście największym atutem tej miejscowości jest Park Zdrojowy i Pijalnia Wód. Na ternie parku znajduje się uroczo wyglądająca Kolorowa Fontanna, z której tryskająca woda jest podświetlana kolorowymi reflektorami, co nadaje jej nieco magicznego efektu wizualnego.